rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Co przygotowuje Polakom na Ukrainie popierana przez elity okrągłego stołu „Swoboda" ? Przywódcy partii Swoboda chcą czcić zbrodniarzy z OUN i UPA, którzy mordowali Polaków! Czy dojdzie do tego, że rocznice zbrodni ludobójstwa na Polakach będą nowymi świętami narodowymi Ukrainy pod władaniem partii Swoboda? 18.03.2014r.

Żaden polityk aktualnego Sejmu RP nie ujawnia opinii publicznej w Polsce planów Wszechukraińskiej Partii „Wolność", którą tak gorąco wspiera rząd PO-PSL i cała parlamentarna opozycja okrąglaka na ulicy Wiejskiej w Warszawie!

Program partii " Swoboda" jest dostępny w internecie i warto dowiedzieć się co czeka Polaków zamieszkałych na Kresach Wschodnich po objęciu pełni władzy przez aktywistów „Swobody" wspieranych przez Tuska, Kwaśniewskiego, Piechocińskiego, Milera itd.

Pozwalam sobie ku przestrodze zacytować najważniejsze punkty programu ukraińskiej „Swobody":

„W kwestiach obywatelstwa Swoboda chce za obywateli Ukrainy uznawać tylko tych, którzy urodzili się na Ukrainie lub jako potomkowie emigrantów ukraińskich wrócili z zagranicy."

Oznacza to, że po objęciu pełni władzy przez „Swobodę" żaden Polak zamieszkujący obecnie na Ukrainie nie będzie posiadał praw obywatelskich!

Szowinizm nacjonalistyczny jest posunięty jeszcze dalej, bo w programie tym zapisano:

„Swoboda przewiduje odebranie obywatelstwa osobom, które są obywatelami innych krajów. Dodatkowo Swoboda przewiduje konfiskatę majątku takich osób."

Zatem każdy, kto obecnie posiada na Ukrainie kartę Polaka lub równocześnie obywatelstwo polskie i ukraińskie będzie nie tylko pozbawiony obywatelstwa, ale również majątku!!! Nasuwa się pytanie, komu zostaną przekazane domostwa Polaków? Odpowiedź widnieje w następnym punkcie programu „Swobody":

„Celem Swobody jest powrót etnicznych Ukraińców i dotychczasowych imigrantów z Ukrainy na Ukrainę, zapewnienie ochrony dla Ukraińców pracujących za granicą. Swoboda domaga się też uznania za normę konstytucyjną prawa każdej ukraińskiej rodziny do mieszkania"

Ukraina pod rządami „Swobody" ma stać się państwem policyjnym, co obrazuje następujący punkt programu:

„Wprowadzenie obowiązku rejestrowania przez lokalną policję cudzoziemców przebywających na Ukrainie, nie przyjmowania na Ukrainę przeciwników partii Swoboda i preferencji dla etnicznych Ukraińców w dostępie do akademików, wydalania z Ukrainy zagranicznych studentów niezdających egzaminów."

Zostanie wprowadzona dyktatura języka ukraińskiego i zakaz wwożenia obcojęzycznych podręczników na Ukrainę! Niewiarygodne? Niestety programowe! Cytuję następne elementy programu „Swobody":

„Po zdobyciu władzy Swoboda zamierza promować ukrainizacje, wprowadzi przymus używania ukraińskiego w mediach w „78% ich powierzchni i czasu antenowego", przymus tłumaczenie na ukraiński wszelkich audycji nadawanych na Ukrainie, ulgi podatkowe dla mediów promujących język ukraiński. Za rządów Swobody wszyscy urzędnicy państwowi będą musieli znać ukraiński i stosować go w pracy, we wszystkich szkołach będzie obowiązkowa nauka ukraińskiego, odbierane będą licencje szkołom nauczającym w innych językach, uniemożliwi się wwóz obcojęzycznych podręczników na Ukrainę, i zostaną wprowadzone ukraińskie odpowiedniki zagranicznego słownictwa."

Zatem „Swoboda" zamierza zamykać polskie szkoły na Ukrainie! A co czeka katolików? Cytuję:

„Celem Swobody jest „utworzenie Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła".

Czyli katolicy pod rządami „Swobody" staną się obywatelami trzeciej kategorii na Ukrainie! Warto jeszcze wiedzieć, na jakich podstawach ideologicznych oparty zostanie ustrój? Znowu posłużę się cytatem:

„Swoboda przewiduje prawne uznanie ciągłości wszelkich form państwowości ukraińskiej, w tym deklaracji niepodległości Bandery z 1941 roku. Swoboda zamierza zapewnić ochronę socjalną Ukraińcom poszkodowanym zmianami granic, oraz weteranom UPA i OUN, w szkołach nauczać o martyrologii narodu Ukraińskiego, uznać UPA i OUN za bohaterów walki o niepodległą Ukrainę, upowszechniać wiedzę o walkach narodowowyzwoleńczych Ukraińców, ożywić tradycyjne ukraińskie święta, wprowadzić nowe ku czci UPA. Celem polityki zagranicznej Swobody jest uczynienie z Ukrainy geopolitycznego centrum Europy"...

To się wprost nie mieści w głowie, ale przywódcy partii „Swoboda" chcą czcić zbrodniarzy z OUN i UPA, którzy mordowali Polaków!

Czy dojdzie do tego, że rocznice zbrodni ludobójstwa na Polakach będą nowymi świętami narodowymi Ukrainy pod władaniem partii „Swoboda"?

Hańba, hańba i jeszcze raz hańba dla tych wszystkich polityków zasiadających aktualnie w Sejmie RP, którzy domagają się teraz udzielenia międzynarodowej, finansowej pomocy m.in. dla realizacji programu partii „Swoboda" na Ukrainie!

Rajmund Pollak

2014-03-21 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517627
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Ukrywany przez TVP1 i inne telewizje program ukraińskiej "Swobody". , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała